AKTUALNOŚCI GIMNAZJUM NR 1

03-06-2015

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

uczniowie Gimnazjum Nr 1 współorganizatorami lokalnego dnia profilaktyki

Pod hasłem: „Żyj mądrze, wybieraj świadomie dla siebie i innych!” w Amfiteatrze Miejskim w Rabce-Zdroju odbył się happening, któremu patronowała Burmistrz Rabki -Zdroju Ewa Przybyło, a jego organizatorami byli: Gimnazjum Nr1 w Rabce-Zdroju przy współpracy z Komisariatem Policji w Rabce-Zdroju, Strażą Miejską i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Rabce-Zdroju.

Happening został zorganizowany w ramach akcji ,,Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, której celem jest promowanie wśród młodych ludzi mody na życie bez uzależnień oraz uświadomienie, jak istotną rolę spełnia współpraca dzieci, młodzieży i dorosłych w przeciwdziałaniu patologiom społecznym, jakimi są narkotyki, alkohol oraz przemoc.

W happeningu uczestniczyli burmistrz Rabki-Zdroju mgr inż. Ewa Przybyło , Piotr Dara komendant Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, Anna Martuszewska i Dariusz Dittmajer- przedstawiciele Policji, Janusz Bieś zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju oraz uczniowie rabczańskich szkół.

Atmosfera towarzysząca imprezie była wyjątkowa. Tło do występów stanowiły transparenty, plakaty i prace plastyczne z grafiki komputerowej, których tematyka dotyczyła promowania zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego, radzenia sobie ze stresem i przeciwdziałania uzależnieniom.

Zobacz >> prace grafiki komputerowej >>

Na scenie uczniowie gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne,

zademonstrowali pokaz udzielania pierwszej pomocy,

przedstawiono scenki związane z właściwym zachowaniem w różnych sytuacjach szkolnych.

Ważnym elementem przedsięwzięcia był apel „Zryw Wolnych Serc”

o wspólną troskę na rzecz ochrony dzieci i młodzieży przed uzależnieniami.

Następnie wszyscy zgromadzeni w amfiteatrze przeszli w geście protestu przeciw uzależnieniom wokół amfiteatru.

Na zakończenie wystąpił przyjęty entuzjastycznie zespół muzyczny RUDEL z Jabłonki prowadzony przez

pana Pawła Dylewskiego.

W amfiteatrze wystąpili: zespół „Consonans”, grupy taneczne i teatralna, wokalista Marcin Jarosz z Gimnazjum Nr 1 oraz zespół Muzyczny RUDEL z Jabłonki.

Nauczyciele z Gimnazjum Nr 1, którzy przygotowali młodzież: Ewa Kurzeja, Katarzyna Grzegorzewska, Beata Michałek, Halina Macioł, Marta Tabaszewska-Bochnar, Bożena Rode.

>>zobacz powiększenie<<

Zapraszamy wszystkich już za rok!

Tutaj >> Galeria Foto <<

strona Gimnazjum