ul. Jana Pawła II  40, Rabka-Zdrój  34-700

powrót       strona Gimnazjum

Udział Gimnazjum nr 1

w Rabce-Zdrój

w powstaniu na terenie miasta

SKATE PARKU

W dniu 14 lipca 2003 roku młodzież Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju oraz wychowawca p. mgr Marta Tabaszewska - Bochnar wraz z  przedstawicielami Rodziców zwróciła się do Burmistrza Miasta Rabka-Zdrój z prośbą o uwzględnienie w planie inwestycyjnego zagospodarowania naszej miejscowości oraz w budżecie gminy, inwestycji związanej z obiektem sportowym typu SKATE – PARK (tor desko-rolkowy). kliknij tutaj (treść podania)

Znaczny procent uczniów naszej szkoły  uprawia sporty wrotkarskie, zimą natomiast snowboard. Jako placu do jazdy na desce często używali: schodów , barierek i balustrad, krawężników na deptakach.

Sporty deskorolkowe łączą się z dyscyplinami uprawianymi zimą, dając młodzieży możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania zainteresowań.

Taka idea przyświecała inicjatywie budowy w Rabce Skate Parku.

Pełna lista osób dorosłych

w znacznej mierze nauczycieli rabczańskich szkół,

wychowawców rabczańskich placówek sanatoryjnych

z podpisami oznaczającymi poparcie

w liczbie 192 osób – znajduje się na kopii pisma do Burmistrza

(do wglądu u p. dyrektor mgr Macioł-Urbańczyk).

Poparcie tych osób uzyskano podczas obchodów 50 – Lecia nadania Praw Miejskich Miastu Rabka oraz podczas I Spartakiady dla Dzieci Niepełnosprawnych.

Rabce-Zdrój potrzebny jest obiekt typu „Tor desko-rolkowy” a może i nawet Klub Młodzieżowy, w którym młodzi ludzie pod bacznym okiem fachowców mogliby rozwijać swoje zainteresowania przekonani byli przedstawiciele wielu rabczańskich instytucji znaczących dla kultury, oświaty, sportu i turystyki, stróże prawa, ładu publicznego i moralnego, stowarzyszenia dbające o rozwój regionu.

Pełna lista instytucji popierających inicjatywę

w liczbie 30 znaczących placówek, organizacji, stowarzyszeń

znajduje się na kopii pisma do Burmistrza

(do wglądu u p. dyrektor mgr Macioł-Urbańczyk).

Podczas koncertu zespołów „Rabka w rytmie hip-hop” 22 maja 2003 uczniowie klasy III f zorganizowali apel do dorosłych o wsparcie inicjatywy i przystąpili do kolejnego zbierania podpisów.

Następny etap prac uczniów naszego gimnazjum to zorganizowanie – w Parku Zdrojowym Turnieju Piłki Plażowej 01.06.2003 podczas którego zakończono zbieranie głosów młodych.

Pełna lista proszącej młodzieży o wsparcie

w liczbie 345 znajduje się na kopii pisma do Burmistrza

Przedstawiony p. Burmistrzowi

projekt „Rabka Miastem Dzieci i Młodzieży Świata”

został zaakceptowany.

(informacje z portalu www.rabka.pl)

Dalsza pomoc młodzieży w staraniach na rzecz zorganizowania  w Rabce –Zdroju, miejsca z przeznaczeniem na SKATE PARK (tor deskowo – rolkowy), to przedstawienie projektu odpowiednim organom zajmującym się sprawami sportu i rekreacji na terenie miasta: TKKF „Carlina Rabka”, Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi, Miejskiej Radzie Sportu.

powrót       strona Gimnazjum