SZKOLNA RADA UCZNIOWSKA

Skład Szkolnej Rady Uczniowskiej:

Przewodnicząca: Karolina Czyszczoń kl. III c
Zastępca: Julia Knap kl. III b
Przedstawicielem klas VII - VIII: Dawid Filas VIII a
Przedstawicielami klas IV - VI: Mikołaj Filas IV a i Pola Filas V a

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej

w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019

Zredagowano plan pracy samorządu.
Rozpoczęto akcję „Dzień bez stresu”.
Członkowie samorządu szkolnego wzięli udział w miejskich uroczystościach Dnia Kombatanta i 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Przeprowadzono wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
- przewodniczący: Karolina Czyszczoń kl. III c
- zastępca: Julia Knap kl. III b
- przedstawicielem klasy VII - VIII został: Dawid Filas VIII a.
- przedstawicielem klasy IV - VI zostali: Mikołaj Filas IV a i Pola Filas V a.
Ogłoszono konkurs „Najlepsza klasa” w roku szkolnym 2018/2019.
Członkowie samorządu szkolnego wzięli udział w przygotowaniu uroczystego apelu z okazji Dnia Nauczyciela i ślubowania klas pierwszych.

Listopad

Członkowie samorządu wzięli udział w akcji porządkowania grobów na terenie cmentarza i Miejsc Pamięci Narodowej na terenie miasta.
Delegacje samorządu szkolnego wzięły udział w obchodach Święta Niepodległości na terenie Rabki. Zorganizowano warty honorowe na cmentarzu w dniu 11 Listopada.
Rozpoczęto akcje „Szlachetna Paczka”.

Grudzień

50 wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w akcji "Mikołajki dla Mukoludków” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, uczniowie naszej szkoły 1 grudnia 2018 roku przeprowadzili zbiórkę słodyczy, artykułów spożywczych, chemii gospodarczej w pięciu rabczańskich sklepach.
Ogłoszono konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną sal lekcyjnych.
Zakończono akcję „Szlachetna Paczka”, uczniowie zebrali 1216 złotych, pieniądze zostały przekazane na kupno potrzebnych przedmiotów potrzebującej rodzinie. Zakończono też zbiórkę darów, zakupione przedmioty i dary zostały zapakowane do 15 kartonów. Paczki zostały przekazane do lokalnego magazynu Szlachetnej Paczki mieszczącego się w Nowym Targu.
Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną sal lekcyjnych.

Styczeń

Podsumowano konkurs „Najlepsza klasa” w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019.
Najlepsze wyniki w nauce wśród klas gimnazjalnych uzyskała:
klasa III b średnia 4,08.

Najlepsze wyniki wśród klas szkoły podstawowej otrzymały:

- I miejsce: klasa IV a średnia 4,84
- II miejsce klasa V a średnia 4,43
- III miejsce klasa VI a średnia 4,15.

Zorganizowano apel podsumowujący pracę Samorządu Szkolnego w I półroczu podczas, którego zostały wręczone dyplomy za najlepsze wyniki w nauce dla klas zwycięzców konkursu „Najlepsza klasa”, wręczono puchary i statuetki ufundowane przez Samorząd Szkolny „za najlepsze wyniki w nauce”, który otrzymały klasy I a, I b, II a, IV a Szkoły Podstawowej i klasa III b Gimnazjum.

Inicjatywy i działania uczniów

punktor Organizacja happeningu w ramach "Lokalnego Dnia Profilaktyki
punktor Uzyskanie certyfikatu "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" oraz  certyfikatu "Bezpieczna Szkoła-Bezpieczny Uczeń"
punktor "Adopcja Serca" dziecka z Kamerunu