STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA

Dnia 12.02.2009 w naszej szkole został powołany komitet pod nazwą

Społeczny Komitet Pomocy Szkole  przy Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju.

Komitet powstał, aby  móc zgodnie z prawem pozyskiwać środki finansowe, które umożliwią:

1.       Wspieranie pracy szkoły w zakresie edukacji, oświaty i wychowania

2.       Wspieranie i organizowanie kół i organizacji w zakresie kultury, sportu, ekologii i tradycji narodowej.

3.       Wspieranie inicjatyw młodzieży i grona pedagogicznego oraz rodziców i uczniów szkoły.

4.       Organizacja imprez kulturalnych

5.       Pomoc młodzieży i rodzicom uczniów

6.       Zbieranie środków finansowych  z pełnym przeznaczeniem na działalność komitetu.

7.       Zakup nagród dla młodzieży.

Aby korzystać z możliwości pozyskiwania środków finansowych komitet podjął współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska, z siedzibą w Krakowie  (strona internetowa www.spsm.edu.pl) Stowarzyszenie posiada od lat status Organizacji Pożytku Publicznego (wykaz podmiotów OPP jest dostępny na stronie www.baza.pozytek.ngo.pl),  co otwiera przed nami wiele form pozyskiwania funduszy - darowizny, wpłata 1% podatku, sprzedaży cegiełek, znaczków, imprez dochodowych.

Wszelka działalność naszego komitetu będzie w pełni jawna i na bieżąco rozliczana oraz kontrolowana, o czym będziecie państwo informowani na stronie internetowej naszej szkoły oraz podczas zebrań.

Już dziś apelujemy do państwa o wspomożenie komitetu
przekazaniem 1% podatku.

Wpłaty te umożliwią nam szybkie rozpoczęcie pomocy naszej szkole, tym samym pomogą naszym dzieciom,
uczniom szkoły w zdobywaniu wiedzy.

DZIĘKUJEMY!

Jak przekazać 1% podatku  na rzecz Społecznego Komitetu Szkolnego przy Gimnazjum Nr 1 w Rabce - Zdroju.

www.spsm.edu.pl

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

www.pozytek.gov.pl

Informacji udzielają również urzędy skarbowe.

strona Gimnazjum