OGÓLNOPOLSKI KONKURS

BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

Nasza Szkoła bierze udział w III Ogólnopolskim Konkursie

dla szkół wszystkich stopni pod nazwą

Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń

Hasłem konkursu jest: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.

Konkurs przeprowadzany jest w okresie od 20 września 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu otrzymają tytuł Bezpiecznej Szkoły i dyplomy honorowe. Wręczanie dyplomów będzie miało uroczystą oprawę.

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki ucznia – obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkoły i uczniów.

Link do strony Organizatora Konkursu: Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

W związku z celami konkursu w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami następujących instytucji:

--- dnia 18 października 2013 r. – spotkanie uczniów z przedstawicielami Straży Pożarnej w Rabce – Zdroju na temat: „Bezpieczne zachowanie w domu, w szkole, na ulicy, zagrożenia, udzielanie pomocy.”

--- dnia 25 października 2013 r. – spotkanie uczniów z przedstawicielami Straży Granicznej w Zakopanem na temat: „Tytoń, narkotyki, dopalacze – jak się przed nimi bronić.”

--- dnia 18 listopada 2013 r. – spotkanie uczniów z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej  w Rabce – Zdroju na temat: „Jak pomóc osobie w biedzie, chorobie, niepełnosprawności, stanie sieroctwa społecznego lub eurosieroctwa; gdzie szukać pomocy.”

--- dnia 20 listopada 2013 r. – spotkanie uczniów z przedstawicielami Policji w Rabce – Zdroju na temat: „Bezpieczne zachowanie w szkole, w domu, na ulicy, odpowiednie reagowanie.”

--- dnia 22 listopada 2013 r. – spotkanie uczniów z Komendantem Straży Miejskiej w Rabce – Zdroju na temat: „Bezpieczne zachowanie, brak anonimowości w portalach społecznościowych, zagrożenia dla młodzieży w świecie realnym i wirtualnym.”

--- dnia 25 listopada 2013 r. – spotkanie uczniów z przedstawicielami Policji w Rabce – Zdroju na temat: „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.”

Wszystkie podjęte dotychczas działania jak również profilaktyka dydaktyczno – wychowawcza w tym zakresie są skierowane do uczniów i dla uczniów.

Mamy głębokie przekonanie że pomogą one w osiągnięciu pełnego poczucia bezpieczeństwa przez uczniów naszej szkoły oraz świadomości szkoły bezpiecznej i przyjaznej dla wszystkich, którym jest bliska.

strona Gimnazjum