Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

Wycieczka do Parku Edukacyjnego ,,Wioski Świata"

8-06-2018

Wycieczka do Parku Edukacyjnego ,,Wioski Świata"

7 czerwca dzieci z klas 1 - 3 wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacyjnego ,,Wioski Świata"

Na początku zwiedzały sześć osad z różnych części świata. Można było tu zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można było w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Była to także okazja, by poczuć odmienną rzeczywistość, kształtując w sobie postawę empatii i chęć współpracy.

We wnętrzu tipi uczestnicy warsztatu odkrywali kulturę Indian, poznawali ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole i wybrane rytuały. Oprócz wiedzy, młodzi podróżnicy zdobywali także liczne sprawności. Cztery plemiona ścigały się w różnych konkurencjach, ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie, przestrzeganiu reguł, umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce. Wspólna zabawa prowadziła także do jedności i współodpowiedzialności członków plemienia.>

Danuta Schmidt