Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

,,Niezwykła lekcja historii"

11-11-2017

"Naród, tracąc pamięć, traci życie"

(Tukidydes)

"Niezwykła lekcja historii"

09 listopada 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rabce-Zdroju wzięli udział w szkolnej uroczystości upamiętniającej 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowały oddziały gimnazjalne klas III i II, a Zespół Consonans uświetnił ją wspaniałym chóralnym wykonaniem pieśni patriotycznych.

Krótki montaż słowno-muzyczny przypomniał uczniom burzliwą historię Naszego Narodu. Młodzi aktorzy w niezwykle sugestywny sposób oddali klimat minionych czasów, przybliżyli trudne momenty dziejowe i ogromną radość z odzyskania przez Polaków po 123 latach upragnionej wolności. Uczniowie recytowali nastrojowe wiersze obrazujące dramat, ale przede wszystkim patriotyzm Polaków walczących o wolną Polskę.

Postawa uczniów, zarówno tych występujących na szkolnej scenie, jak i tych, którzy w skupieniu wysłuchali tak niezwykłej lekcji historii, jest świadectwem współczesnego patriotyzmu młodych ludzi.