Szkoła Podstawowa Nr 1 Rabka-Zdrój

Wizyta pierwszaków w Straży Miejskiej w Rabce - Zdroju

18-10-2017

Wizyta pierwszaków w Straży Miejskiej w Rabce - Zdroju

W dniu 18 paĽdziernika br. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej. W trakcie wizyty dzieci miały okazję obejrzeć radiowóz oraz stanowisko kierowania Zespołu Dyżurnych i Obsługi Monitoringu Wizyjnego. Podczas prelekcji, która odbyła się na sali odpraw dzieci zapoznano z elementami umundurowania i wyposażenia używanego podczas codziennej pracy. Pierwszaki miały okazję wykazać się wiedz± na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem.

Krok po kroku zaprezentowano dzieciom pozycję "żółwia", która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem strażnika, przećwiczyły i utrwaliły sobie tę pozycję. Przypomniano dzieciom również zasady dotycz±ce kontaktów z osobami nieznajomymi.Utrwalono numery alarmowe.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze któr± stworzył pan Kazimierz Zapała - komendant Straży Miejskiej oraz Janusz Paweł Bie¶ - Z-Ca Komendanta

Serdeczne podziękowania za ciekaw± prelekcję składa : wychowawczyni kl 1 A Danuta Schmidt wraz z uczniami.