ALEKSANDRA PODLEŚ W FINALE!

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Pangea"
ALEKSANDRA PODLEŚ W FINALE!

Dnia 3.03.2016r. przeprowadzony został po raz pierwszy w naszej szkole I etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Pangea". W Konkursie brało udział 27 uczniów odpowiednio z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Trzy kategorie zestawów zadań dało jednakowe szanse dla wszystkich uczniów niezależnie od poziomu edukacyjnego. Uczniowie rozwiązywali zadania, wybierając jedną z czterech odpowiedzi. Za 30 poprawnych rozwiązań można było uzyskać 60 punktów.

Najlepiej wypadli Aleksandra Podleś z klasy II a, uzyskując 51,25 pkt oraz Jakub Luboński - 41,33 pkt. Na trzecim miejscu znaleźli się Julia Kościelniak, Michał Mroziński i Agnieszka Kopeć z wynikiem 28 punktów.

Ola Podleś z wynikiem ponad 50 pkt zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbył się 29.04.2016r w Internatioal School - Maridian w Waszawie. Tym samym znalazła się w gronie 200 najlepszych gimnazjalistów klas drugich z całej Polski.

Gratulujemy !!!