Uczniowie Gimnazjum Nr 1
wracają z kolejnych zagranicznych wojaży

Uczniowie Gimnazjum Nr 1
wracają z kolejnych zagranicznych wojaży

W dniach 6 marca do11 marca 2016 roku uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju w ramach Projektu Erasmus+
przebywali w partnerskiej szkole na Węgrzech w Kiskunfelegyhaza.
Opiekunami grupy były nauczycielki: p. Agnieszka Klimasara i p. Aleksandra Duda.

Podczas tygodniowego pobytu nasi uczniowie wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu.
Razem ze swoimi koleżankami i kolegami z Czech, Polski i Węgier uczestniczyli w warsztatach prowadzonych w języku niemieckim.
Podczas zajęć poznawali tradycje i zwyczaje świąteczne w krajach uczestniczących w projekcie oraz doskonalili umiejętności językowe. Młodzież zaprezentowała polskie tańce regionalne, pieśni ludowe oraz miała możliwość nauczenia się tradycyjnych tańców węgierskich.

Atrakcją pobytu było zwiedzenie Budapesztu i innych miast węgierskich, m.in. Kecskemet, Szeged, Visegrad.
Uczniowie miło wspominają pobyt na Węgrzech, cieszą się z zawartych przyjaźni i już planują kolejne spotkanie.