97 rocznica Odzyskania Niepodległości

06-11-2015

,,Niezwykła lekcja historii”

6 listopada 2015 r. odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Przygotowana ona została przez klasę IIIa – pod kierunkiem Pani mgr Beaty Michałek we współpracy z wychowawcą – mgr Marią Cieniawską.
Na uroczystości obecny był Poczet Sztandarowy, aby ukazać ważność chwili.

Krótki montaż słowno-muzyczny przypominający historię Naszego Narodu oparty był na motywie opowieści dziadka snutej z sentymentem w obecności wnuczki. Młodzi aktorzy w niezwykle sugestywny sposób oddali klimat minionych czasów, przypomnieli trudne momenty dziejowe   i wreszcie ogromną radość z odzyskania przez Polaków upragnionej wolności.  Uczniowie recytowali nastrojowe wiersze obrazujące dramat, ale przede wszystkim patriotyzm Polaków walczących o wolną Polskę.
Akademię wzbogaciły piosenki związane tematycznie ze świętem. Piosenkom towarzyszył zespól w składzie: klawisze – Paulina Żywczak, akordeon - Katarzyna Słońska, gitara – Marta Czarnecka oraz werbel – Wojciech Semik.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor – mgr Wanda Macioł – Urbańczyk dziękując uczniom za dostarczenie wielu wrażeń i przeżyć podczas akademii oraz przedstawiła program miejskich uroczystości, które odbędą się 11 listopada na terenie Rabki.

Postawa młodzieży, zarówno tej występującej, jak i tej, która w skupieniu wysłuchała tak niezwykłej lekcji historii, jest wymownym świadectwem współczesnego patriotyzmu młodych ludzi.

Antoni Kowalczyk kl IIIa

Foto: Karolina Bagadzińska kl IIIb