AKTUALNOŚCI GIMNAZJUM NR 1

rok szkolny 2015/2016

01-09-2014

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września skończyły się wakacje i rozpoczęło 10 miesięcy nauki w szkole. Z dużą dawką optymizmu i radości, którą otrzymaliśmy w homilii na mszy świętej w parafii św.Teresy od Dzieciątka Jezus, ustawiliśmy się w grupach na placu przed szkołą. Na uczniów czekało ciepłe powitanie Pani Dyrektor. Pierwsza klasa gimnazjum to okres trudnych zmian. Trzeba przyzwyczaić się do nowego systemu, nowych twarzy i nowej ilości obowiązków, ale aklimatyzacja musi przebiegać świetnie. Przypominamy, że już od 1,5 roku szczycimy się dwoma Certyfikatami Bezpiecznej Szkoły. Życzymy udanych trzech lat w Gimnazjum Nr 1!

Dla uczniów klas trzecich jest to ostatni rok spędzony w naszej szkole. Nie ukrywamy naszego stresu związanego z nadchodzącym wielkimi krokami testem gimnazjalnym. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu kolegów, nauczycieli, rodziców i z Bożą pomocą uda nam się nie zawieść oczekiwań związanych z poprzednimi wynikami egzaminów.

Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego nie mogło zabraknąć hołdu dla ofiar, rozpoczętej 76 lat temu, II Wojny Światowej. To tragiczne zdarzenie uczciliśmy minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów i zniczy pod tablicą pamiątkową naszego Patrona Szkoły Obrońców Poczty Gdańskiej.

Uroczystą inaugurację uświetnił występ zespołu „Consonans”.

Po uroczystości pierwszoklasiści zostali także sfotografowani wraz ze swoimi wychowawcami i dyrekcją.

Klasa 1a - wychowawca mgr B. Michałek

Klasa 1b - wychowawca mgr K. Klimasara

Klasa 1c - wychowawca mgr B. Mroszczyk-Zając

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego udaliśmy się wraz z wychowawcami do naszych sal.

Antoni Kowalczyk kl. 3a

Foto: Karolina Bagadzińska kl IIIb

WITAMY  W SZKOLE, ŻYCZYMY POWODZENIA!

strona Gimnazjum