AKTUALNOŚCI GIMNAZJUM NR 1

rok szkolny 2014/2015

17-06-2015

Komers jakiego jeszcze nie było!

W tym roku szkolnym uroczysty bal gimnazjalistów zwany komersem odbył się 17 czerwca w restauracji o intrygującej nazwie ,,Fantazja”, zlokalizowanej w Skomielnej Białej.

>> kliknij w zdjęcia aby powiększyć <<

Punktualnie o godzinie 18:00 przybyłych Nauczycieli i Młodzież, a także przedstawicieli Rodziców powitała Pani Burmistrz Ewa Przybyło, która tym razem reprezentowała Rodziców uczniów. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, dokonując oficjalnego otwarcia imprezy.

Na początek uczniowie, którzy przygotowywali się pod okiem wychowawców, zaprezentowali krótki program artystyczny. Z przejęciem recytowali humorystyczne, ale i sentymentalne  wierszyki o szkole i nauczycielach, śpiewali piosenki w podobnym nastroju i dziękowali swoim pedagogom za te trzy wspólnie spędzone lata.

Wreszcie nastąpił moment przez wszystkich wyjątkowo oczekiwany – występ taneczny. Młodzież przepięknie zaprezentowała się w walcu wiedeńskim, czym zachwyciła wszystkich obecnych gości. Brawom nie było końca.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z nauczycielami udali się do uroczego ogrodu, by wspólnie pozować do zdjęć. Wszystkim dopisywał wyjątkowy humor.

>> kliknij w zdjęcia aby powiększyć <<

Kolejnym punktem programu były multimedialne prezentacje, przygotowane przez przedstawicieli poszczególnych klas trzecich, obrazujące minione trzy lata nauki  i zabawy w gimnazjum. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku.

>> kliknij w zdjęcia aby powiększyć <<

Po smacznym posiłku wreszcie przyszedł czas na szaleństwo na parkiecie. Młodzież tańczyła z ochotą i radością, mając na uwadze, że to ostatnia wspólna zabawa w tym gronie. Atmosfera była tak wyjątkowa, że do tanecznych pląsów włączyli się także nauczyciele i rodzice.

Warto wspomnieć, że na balu nie zabrakło wodzireja – w tej roli świetnie odnalazła się nasza Pani Burmistrz, której do zabawy udało się nakłonić i uczniów i nauczycieli. Uczestnicy musieli wykazać się różnymi umiejętnościami, ale przede wszystkim  poczuciem humoru. Tym  razem zwyciężyli uczniowie, ale nauczyciele obiecali rewanż w przyszłym roku. Zwycięzcy otrzymali jako nagrodę bilety do rabczańskiego kina.

Zabawę uświetnił także występ ucznia klasy 3b, Marcina Jarosza, który swoim talentem już wcześniej zachwycił nie tylko rówieśników. Zaprezentował on kilka piosenek, do których sam napisał teksty. Młody artysta został nagrodzony gromkimi brawami.

Wspaniała zabawa na parkiecie trwała do północy. By nie zabrakło sił tańczącym , w trakcie imprezy podawano ciepłe dania i można było przekąsić smaczne przystawki.

Uczniowie klas trzecich z Rod
zicami, Dyrekcją i Nauczycielami
:

Klasa 3c

Klasa 3d

>> kliknij w zdjęcia aby powiększyć <<

Bal okazał się wyjątkowym przeżyciem dla młodzieży. Wszyscy bez wyjątku bawili się doskonale!!!

E.K.

Już niebawem pełna >>Galeria FOTO <<