AKTUALNOŚCI GIMNAZJUM NR 1

rok szkolny 2014/2015

01-04-2015

Czas Wielkanocy - nasze przygotowania

Tradycyjnie,  w  ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie klas III, pod czujnym okiem katechetki siostry Izabeli Owczarczyk, przygotowali spektakl tematyczny.

Poruszał on zagadnienia takie jak:

nałóg, kradzież, oszustwo, lenistwo, nadpobudliwość,
czyli problemy jakie mogą zaistnieć nie tylko w świecie dorosłych.

Czasami przyzwyczajamy się do zła, które tkwi w nas i w naszym otoczeniu, przestajemy je dostrzegać.

Przekaz merytoryczny spektaklu był bardzo jasny i zawierał ważne dla wszystkich rady. Każdy może się zmienić jeśli tylko chce, jeśli wystarczy mu dobrej woli i samozaparcia. Rozwiązaniem naszych zmartwień często jest powierzenie ich Bogu.

On zmarł na krzyżu za nasze grzechy, nie powinniśmy o tym zapominać. Tym bardziej, że zbliżają się Święta Wielkanocne.

Część artystyczna apelu spodobała się wszystkim uczniom. Gratulujemy  wspaniałego występu i ze zniecierpliwieniem czekamy na następne.

Po przedstawieniu Pani dyrektor Wanda Macioł-Urbańczyk wygłosiła uroczyste  przemówienie, przeczytała treść wielu świątecznych kart z życzeniami, które nasza szkoła otrzymała m.in. od Pani burmistrz Ewy Przybyło, Pana posła Edwarda Siarki oraz od dyrektorów placówek oświatowych. Następnie złożyła świąteczne życzenia wszystkim uczniom, ich rodzicom i opiekunom oraz nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

My - uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Rabce- Zdroju,
chcemy złożyć wszystkim najszczersze życzenia  z okazji zbliżających się świąt.

„Niech Zmartwychwstanie Pańskie,

które niesie odrodzenie duchowe,

napełni wszystkich spokojem i wiarą,

da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.”

Aleksandra Podleś kl.1a

Aleksandra Baran kl.1a